Spása nemá jméno

Spása nemá Jméno - Salvation has no name
KRÁKTOMETRÁŽNÍ
ANIMOVANÝ

 

SPÁSA NEMÁ JMÉNO

 

 

 

Naivní cirkusová skupina přichází, aby vyprávěla lidový příběh o rozhněvaném knězi, který se zamiluje do zoufalé uprchlíce a přináší tak hněv na svou opovrženou farnost. Když se uprchlíce postaví svému osudu, umělci jsou nuceni začít zpochybňovat morálku příběhu, který interpretují.

 

Režisérem krátkého filmu je Joseph Wallace, skvělý výtvarník a milovník Shakespeara. Natáčení některých loutkových scén proběhlo ve studiu Aardman Animations pod rukama francouzské animátorky Marie Lechevalier (lead animator na seriálu Ovečka Shaun) a za supervize legendárních bratrů Quayových (Brothers Quay). Do natáčení křehkého příběhu o intoleranci však velmi tvrdě vstoupila covidová pandemie.

Plánované měsíční natáčení v České republice se tak protáhlo na téměř půl roku. I přes distanční natáčení vznikly tak úžasné záběry, které mají nádech staromilské zemanovsko-švankmajerovské animace, jsou ale technologicky mnohem vyšší úrovni. Snímek se, kromě zájmu a ocenění na mnoha festivalech, dostal do širší nominace na cenu BAFTA.

 

Režisér Joseph Wallace
Producent  Loran Dunn Delaval Film (UK)
Koproducent Nicolas Schmerkin, Autour de Minuit (FR), Michal Podhradský, Animation People (CZ)
Vykoný producent Maisie Williams, Lowri Roberts

Rok 2022
Délka 16:50
Technika Puppet animation,cut out animation
Dialogy English (subtitles available)
Hudba Kit Wilson
Zvuk David Kamp
DOP & Produkční design Joseph Wallace

Podpořeno Czech Film Fund, CNC, BFI France